اجتماعیتعاون و کارآفرینیشهریگردشگریمسکن و شهرسازیمیراث فرهنگی

طرح مطالعه برند گردشگری فارس برگزیده ملی شد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ،گردشگری وصنایع دستی فارس، از انتخاب طرح پژوهشی مطالعه و طراحی فاز اول برند گردشگری فارس، به عنوان یکی از طرح های پژوهشی برتر ملی خبرداد.
به گزارش اقتصاد روز و به نقل از مهر، سید موید محسن نژاد با اعلام این خبر گفت: تهیه برند گردشگری فارس به عنوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگری برای گردشگران ایرانی و خارجی، همواره مد نظر همه مسئولین و همچنین عموم علاقمندان به تاریخ، فرهنگ، هنر و ادب و شهروندان این استان و شهر شیراز بوده است.

او افزود: در همین راستا، این اداره کل با حمایت استانداری فارس، فاز اول مطالعه طرح برند گردشگری فارس را از اواخر سال ۱۳۹۶ در دستور کار قرار داد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی فارس ادامه داد: با توجه به توانمندی و پتانسیل‌های هنری و علمی که در دانشگاه هنر شیراز وجود دارد این دانشگاه به عنوان مجری این طرح انتخاب و کار مطالعاتی خود را آغاز کرد که با توجه به شرح خدمات در فاز اول، مطالعه طرح برند گردشگری فارس را به انجام رساند.

محسن نژاد تصریح کرد: در فرآیند مطالعه طرح، ادامه روش با رویکردی عملیاتی تر مورد درخواست این اداره کل به عنوان کارفرما و ناظر علمی قرار گرفت که این رویکرد طرح را به مراحل تکمیلی نزدیک کرده و امید است در فاز بعدی می‌تواند منجر به انتخاب الگویی بهینه برای برند سازی گردشگری فارس وثبت لوگو و شعار کارآمد برای این استان شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی فارس ادامه داد: این طرح با رویکردی استقرایی اکتشافی وفرایندی تعاملی در پی فهم ویژگی‌های شیراز بوده و به صورتی نظام مند داده‌های حاصل از مصاحبه‌های پیاده شده از حوزه‌های علمی مختلف و نظر سنجی از اساتید، متخصصین و کارشناسان، پروتکل‌های مشاهده شده را بررسی می‌کند و در پایان با تأثیر از نتایج بخش نظری، طراحی هویت بصری و شعار ویژه گردشگری شیراز را ارائه می‌کند که ادراک کیفیت میزبانی وجذابیت گردشگری را توسط گردشگر و در نهایت رضایت او از یک سو وتوسعه ارزش‌های میزبان را از سوی دیگر، به همراه خواهد داشت که می‌تواند در رشد فزاینده اقتصادی واشتغال زایی مستمر مؤثر واقع شود.

طرح مطالعه برند گردشگری فارس با تلاش مهشید بارانی عضو هیأت علمی دانشگاه هنر شیراز وتیم همراه به عنوان مجری طرح، مسلم باقری عضو هیأت علمی دانشگاه شیراز دررشته گردشگری به عنوان ناظر علمی و محمد کاظم بهادری پور رئیس گروه مراکز وخدمات گردشگری معاونت گردشگری این اداره کل به عنوان ناظر اجرایی طرح در سه بخش مطالعه برندینگ، تحلیل فرصت‌های برندینگ و ارائه الگوهای طراحی برند در حوزه‌های مختلف گردشگری فارس وشهر شیراز انجام شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن